Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av vår hemsida.Läs mer om cookies på bona.com

Sweden

Ledningsgrupp

Lär känna vår ledningsgrupp bättre och hör vad de har att säga. Med våra olika kompetensområden och erfarenhet, ser vi till att vi gör vårt bästa för att hjälpa till att föra Bona framåt, och för att skapa ännu vackrare trägolv runt om i världen.

Kerstin Lindell

Kerstin Lindell

"Bonas arv och erfarenhet, i kombination med vår passion, kommer att fortsätta att driva oss framåt mot ännu fler innovationer som kommer hjälpa till att ta fram skönheten hos trägolv i hela världen." – Kerstin Lindell, President & CEO – kerstin.lindell@bona.com

Anders Karstensson

Anders Karstensson

"Genom att fokusera på ständiga förbättringar, uppmuntrar vi nya idéer för en effektiv arbetsplats och optimal prestanda." – Anders Karstensson, CTO & Senior Vice President Operations – anders.karstensson@bona.com

Ingrid Heussen

Ingrid Heussen

"Bonas R&D-avdelning strävar alltid efter att utveckla innovativa produkter med ett långsiktigt hållbart perspektiv i åtanke, och försäkra att våra produkter är miljövänliga inte bara i dag, utan även imorgon." – Ingrid Heussen, SVP Research & Development – ingrid.heussen@bona.com

Björn Saalbach

Björn Saalbach

"Eftersom vi är en av Bonas ögon och öron på marknaden måste vi vara lyhörda för vad marknaden kräver i form av nya produkter och lösningar, och införliva detta i Bona System." – Björn Saalbach, Senior Vice President Product Management & Marketing – bjorn.saalbach@bona.com

Dan Fredheim

Dan Fredheim

"I linje med vårt CSR-arbete fokuserar vi på effektiva transporter, minskad miljöpåverkan och att utvärdera alla våra leverantörer." – Dan Fredheim, COO & Senior Vice President Global Sourcing – dan.fredheim@bona.com

Lena Jonasson

Lena Jonasson

"Genom öppen kommunikation och dialog vill vi inspirera varje anställd att leverera på organisatoriska mål. Vi uppmuntrar våra medarbetare att fatta beslut och handla på ett sätt som kommer att hjälpa oss att driva Bonas affärsresultat." – Lena Jonasson, Senior Vice President HR & Communications – lena.jonasson@bona.com

Torbjörn Axelsson

Torbjörn Axelsson

"Att arbeta tillsammans som Ett Bona i linje med våra strategier, ökar vi vår lönsamhet och säkerställer en hållbar tillväxt." – Torbjörn Axelsson, CFO & Senior Vice President Finance – torbjorn.axelsson@bona.com

Kirk Roberts

Kirk Roberts

"Vårt fokus ligger på att skapa mervärde för våra kunder – lyssna på deras behov och genom våra svar, leva upp till vår standard att erbjuda helhetslösningar till deras problem" – Kirk Roberts, Senior Vice President Sales EMEA & APAC – kirk.roberts@bona.com